Nákladové řízení stavebních zakázek

pavel_jedinakLektor: Ing. Pavel Jedinák

V současné době působí jako manažer mezinárodní společnosti, v minulosti manažerem v AAA auto, Key account manažer v pobočce ČSOB. Vystudoval Bankovní institul Vysoká škola – Praha.

 

 

Popis kurzu:

Soubor modulů z oblasti stavební ekonomie vysvětluje základní pojmy podnikové ekonomiky, seznamuje účastníky se základními kategoriemi podnikání, ekonomiky s ohledem na specifika stavební společnosti – podnik, podnikání, výnosy, náklady, zisk, financování podniku. Zabývá se problematikou výstavby, fungování, organizačním uspořádáním, řízením od vzniku po zánik společnosti.

Více prostoru je věnováno ekonomickým informacím, jejich možnostem a využití při řízení stavební společnosti. Práce s variabilními a fixními náklady s teoretické, ale hlavně praktické použitelnosti. Výstavbě, implementaci a využívání řídících informačních systémů.

Cíle cyklu stavebně – ekonomických modulů

Ekonomicko – stavební moduly představují úvod do základních kategorií podnikové ekonomiky stavební společnosti a organizace. Vysvětlují základy investic a financování podniku, další podnikové činnosti a funkce a jejich řízení. Zabývají se informačními systémy a jejich zavádění a využívání. Poskytují základní firemní dovednosti a pomáhají vytvářet návyky potřebné k efektivnímu řízení stavební společnosti.

Cíle vzdělávacího kurzu:

Cílem vzdělávacího modulu je seznámit posluchače se stavební ekonomikou obecně, dále pak s následujícími tématy:

Kalkulace, plán, porovnání plánu a skutečnosti, organizační struktura, motivační systémy, rozlišení fixních a variabilních nákladů, technické a organizační možnosti řízení, informační systémy, využívání informací a efektivní práce s informacemi, controlling

 

Bez nzvu-1Projekt „DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ A ZVYŠOVÁNÍ PRÁVNÍHO POVĚDOMÍ PRACOVNÍKŮ VE STAVEBNICTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI“

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3.2.12/04.0009
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.